Vyzkoušeli jsme AMG Driving Academy. V mateřském jazyce funguje pouze ve 14 státech světa.

Ačkoli automobilky jako BMW nebo Audi mají také svá sportovní oddělení, podobně jako jejich německý konkurent Mercedes, nepořádají, minimálně v České republice, akce zaměřené na sportovní jízdu. Mercedes s Driving Academy na českém trhu funguje a osobně jsme si vše vyzkoušeli.

Abych byl upřímný, tak Mercedes AMG Driving Academy nepořádá pouze v České republice, ale také v dalších 14 zemích světa. Jde tedy o poměrně exkluzivní záležitost, protože jen ve 14 zemích na světě vás celým dnem provede ve vašem mateřském jazyce.

Den je rozdělený na dvě části. V té dopolední se pilují věci mimo okruh. Patří k nim například zjišťování, jak se různé modely chovají na mokru při využití různých asistentů, úhybný manévr v rychlosti 110 km/h, nebo slalom, který musíte zajet v co nejlepším čase.

Po celý den budete střídat jednotlivé modely z divize AMG od třídy A, C, E, ale také GLE až po vrcholné modely jako je GTS a GTR. Odpoledne už vyrazíte na okruh. Samozřejmě v doprovodu zkušených instruktorů, kteří mají se sportovní jízdou bohaté zkušenosti. Postupně jsme na mosteckém okruhu měli tu čest po asfaltu krotit auta, jako je C 63S AMG, E 63S AMG, ale také GLC 63S AMG. Jednoduše řečeno, tento koktejl musí zachutnat snad každému, kdo miluje rychlá auta a vůni benzinu.

Celý den do sebe dostáváte různé informace, a to nejen ty teoretické, ale i praktické, protože vše se vám může stát přímo v autě. Jde o neuvěřitelnou zkušenost prakticky pro kohokoli. Ne nadarmo se říká, že mít rychlé auto je jedna věc, ale opravdu ho umíte řídit?

AMG Driving Academy je dostupná pro veřejnost. Celá akce je rozdělená do čtyř úrovní. Ve chvíli, kdy jednu dokončíte, dostanete certifikát. Ten má u sebe uložený i přímo Daimler a jeho získání vám tedy již nikdo neodpáře. Úvodní akademie vás vyjde na 22 tisíc korun bez DPH. V ceně je však hotel, do kterého dorazíte den předem, večer máte zaplacenou nejenom večeři, ale také bezpečnostní školení na druhý den. Více informací najdete přímo na těchto stránkách.

Patrik Svatoš