Volvo P1800 S pro Rogera Moora

Automobilka Volvo Cars na výstavě klasických automobilů Techno Classica reprezentovala svou značku vozem Volvo P1800 S z roku 1967, které v televizním seriálu „The Saint“ vlastnil Roger Moore.

Vůz Rogera Moora byl vyroben ve švédské továrně Torslanda automobilky Volvo v listopadu roku 1966. Zmíněné Volvo P1800 S v bílém odstínu Polar White je vybaveno koly Minilite v původním provedení se „zkosenými“ paprsky, mlhovými světly Hella a dřevěným volantem Volvo. Uvnitř vozu se zachovalo několik prvků z natáčení seriálu „The Saint“. Mezi ty patří teploměr na palubní desce a samostatný větrák kabiny využívaný k osvěžení herců během natáčení ve studiu.

Podle dokumentů je prvním registrovaným majitelem slavného vozu P1800 S Roger Moore. Londýnské registrační značky s číslem NUV 648E byly vydány 20. ledna 1967. O dva týdny později podepsal Moore registrační dokumenty, které byly od té doby součástí vozu.

V seriálu „The Saint“ se vůz objevil s proslulou registrační značkou „ST 1“, přičemž debutoval v epizodě „A Double in Diamonds“ natočené v únoru 1967. Od té chvíle se stal charakteristickým dopravním prostředkem Simona Templara až do skončení seriálu v roce 1969. Moore poté prodal vůz herci Martinovi Bensonovi, který hrál Mr. Solo v bondovce „Goldfinger“ z roku 1964. Pak se u něj vystřídalo několik majitelů, až jej automobilka Volvo Cars před několika lety koupila a vůz byl pečlivě zrenovován a vrácen téměř do původního stavu.

„The Saint“ byla přezdívka knižní postavy, Simona Templara, kterou vytvořil Leslie Charteris již ve dvacátých letech minulého století. Knižní série „The Saint“ inspirovala řadu filmů a později také populární ITC televizní seriál. V rámci televizního seriálu bylo od října 1962 až do února 1969 vysíláno celkem 118 epizod, které se těšily obrovskému úspěchu ve Spojeném království i v USA. Seriál byl později vysílán ve více než 80 zemích. Symbolickým ztělesněním seriálu „The Saint“ se stal Roger Moore za volantem bílého kupé Volvo P1800.