Porsche 911 Speedster nabídne omezenou sérii

V první polovině roku 2019 začne Porsche se sériovou výrobou puristického modelu 911 Speedster. Ze studie k 70. výročí sportovních vozů Porsche se tak stane přísně limitovaný speciální model.

Otevřený dvoumístný automobil bude uveden na trh v edici omezené na 1 948 exemplářů. Tento počet je vzpomínkou na prototyp Porsche 356 „č. 1“ Roadster, který obdržel schválení k provozu 8. června 1948. Na autosalonu v Paříži se prezentovala letos již druhá verze koncepční studie Speedster ve zdokonalené podobě. Její lakování v odstínu „indická červená“ připomíná model 911 Speedster modelové řady G (od roku 1988). Sportovní vzhled umocňují nová 21“ kola se zkříženými paprsky a interiér čalouněný černou kůží.

Budoucí 911 Speedster na základě modelové řady 991 je prvním modelem, pro který bude Porsche nabízet nově navržené pakety Heritage Design. Tato exkluzivní výbavová linie oddělení Porsche Exclusive Manufaktur umožňuje ještě vyšší míru individualizace modelu 911. Mezi charakteristické detaily koncepční studie patří kromě nápadného lakování také 21“ kola s upevněním centrální maticí na obou nápravách. Jejich design se zkříženými paprsky vizuálně připomíná aktuální závodní vozy Porsche, jako je 911 RSR nebo GT3 R. Také barevná světla pro denní svícení se používají v moderním motoristickém sportu. Jejich červená barva ladí s barvou karoserie. Obě vnější zpětná zrcátka ve stylu „Talbot“ a víčko palivové nádrže, umístěné uprostřed předního víka, mají povrchovou úpravu z černého chromu a platiny. Interiéru dominuje černá kůže, která se od dříve představené verze koncepční studie „Heritage“ odlišuje červeným kontrastním prošíváním a částečnou perforací.

Veškeré díly karoserie a také technika jsou u obou verzí studie 911 Speedster Concept identické. Mezi charakteristické znaky studie 911 Speedster Concept patří zkrácený rám čelního okna se sníženým spodním okrajem, patřičně zmenšená boční okna a zadní kryt z uhlíkového kompozitu s dvojitým vyboulením za předními sedadly. Obě vozidla mají místo plnohodnotné skládací střechy jen lehkou plachtu, která se připevňuje stiskacími knoflíky. Široká karoserie koncepčních vozů vychází z modelu 911 Carrera 4 Cabriolet. Blatníky, přední víko a zadní kryt jsou vyrobeny z lehkého kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Podvozek pochází z modelu 911 GT3. Rovněž výfukovou soustavu s koncovkami z titanu a poháněcí ústrojí včetně šestistupňové mechanické převodovky dodali vývojáři vozů Porsche GT. To samé platí pro srdce přísně limitované speciální edice: šestiválcový „boxer“ studie Speedster Concept dosahuje výkonu více než 500 k a nejvyšších otáček 9 000 1/min.

Foto: Porsche