Mansory a jeho odvážné kreace

Značku Mansory proslavila celá řada designových a tuningově upravených vozů luxusních a prémiových značek. Tyto úpravy u mnohých vyvolávají nadšení, aby na druhé straně některým lidem připadaly jako přehnané až kýčovité. Rozhodně se ale nedá popřít to, že prakticky všechny kreace z dílny společnosti Mansory Design & Holding GmbH vyvolávají emoce. A také na letošním autosalonu v Ženevě za sebou značka Mansory zanechala výraznou stopu.

Mansory Vivere Diamond Edition je Bugatti oblečené do neobvyklé róby. Bugatti Veyron dostalo zcela novou karoserii z uhlíkového kompozitu, vyráběného skládáním. Výrazné vstupy na střeše a bocích pak přivádějí vzduch k brzdám a motoru. Nové je i zadní křídlo a difuzor. Také kola mají speciálně navržený tvar. V interiéru je bílá kůže a stejně strukturovaný karbon, jaký je na karosérii. A jako drobnost pak můžeme zmínit již jen to, že logo Bugatti na masce chladiče je osázeno diamanty. Tento vůz již navíc má svého majitele, který svolil k tomu, že může být v Ženevě vystaven. Mansory Stallone je upraveným vozem Ferrari 812 Superfast. Šestiapůllitrový dvanáctiválec navýšil svůj výkon na 830 koní a točivý moment vzrostl na 740 N.m. Design vozu byl doplněn o řadu karbonových dílů a výrazné křídlo. Podobnou úpravou prošel i supersport McLaren 720S. Vidlicový čtyřlitrový osmiválec dopovaný dvěma turbodmychadly navýšil výkon na 755 koní. Z klidu na stovku teď zrychlí za 2,8 sekundy a ručička rychloměru se zastavuje někde u 345 km/h. Mansory se pustil rovněž do úprav vozu Aston Martin DB11. Zelená barva karosérie je v kontrastu se světlou barvou střechy. Podvozek byl výrazně snížen a dvanáctiválec do V také vytáhne výkon až někam k hodnotě sedm set koní.

Rovněž Porsche Panamera Sport Turismo Mansory oblékl do karbonu a Mercedes-Benz třídy S ve vrcholné verzi Mercedes-AMG S63 pak do vínku dostal bílou a černou kombinaci barev. Jeho výkon dosahuje na hranici 710 koní. Rolls-Royce v úpravě Phantom Bushukan Edition má velká 24″ kola a jeho vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,75 litru teď dává výkon 610 koní. Kategorii vozů SUV zastupoval u značky Mansory v Ženevě vůz Bentley Bentayga v edici Bleurion Edition. I tady kromě designových úprav karoserie použití velkých kol došlo také na motor. Dvanáctiválec teď podává výkon 750 koní a točivý moment 1 080 N.m.

Foto: Luděk Šipla