Lexus RX L nabídne až sedm míst

Lexus RX L, vůbec první sedmimístný model této značky na evropských trzích, otevírá široké spektrum nových možností. Ať již potřebujete převážet větší počet lidí nebo vytvořit více místa pro zavazadla či velký náklad. Interiér RX L byl navržen tak, že jeho uspořádání jde jednoduše změnit, aby bylo možné maximálně zužitkovat potenciál prodloužené karoserie. Funkčnost se pak snoubí s tradičním konceptem pohostinnosti omotenashi, díky němuž je postaráno o potřeby a pohodlí každého na palubě. Pokud potřebujete dvě sedadla navíc ve třetí řadě stačí jediný stisk tlačítka a sedadla se hladce a rychle vyklopí do provozní polohy. K usnadnění života máte k dispozici hned dva spínače, prakticky umístěné u druhé řady sedadel a v zavazadelníku. Neméně jednoduché je i skládání sedadel do roviny s podlahou kufru, kdy získáte prostor pro náklad o délce 1 067 mm. Převážená zavazadla chrání před zraky kolemjdoucích kryt zavazadelníku – podle potřeby jej však můžete snadno uložit do vyhrazené schránky pod podlahou kufru. Také přístup na třetí řadu sedadel je snadný – stačí jediný pohyb k odklopení a odsunutí druhé řady směrem vpřed, navíc je zde stupátko na podlaze ke snazšímu nástupu. Po uložení třetí řady sedadel do kufru je možné pohodlně se natáhnout díky možnosti posouvat druhou řadu v rozpětí plných 150 mm.

Model RX L byl od počátku speciálně koncipován jako sedmimístný. Díky třízónové klimatizaci si mohou pasažéři zcela vzadu nezávisle regulovat vytápění a ventilaci pomocí ovládacích prvků po obou stranách sedadel. Systém může ovládat i řidič přes multimediální obrazovku.  Součástí multifunkční konzoly s loketní opěrkou pro třetí řadu jsou držáky nápojů a dva USB porty – ideální řešení pro připojení herních zařízení na dlouhých cestách. Vše výše uvedené jen doplňuje bohatou výbavu celé řady Lexus RX. V závislosti na zvoleném stupni výbavy máte k dispozici např. 12,3″ displej pro multimédia a navigaci, zakázkový systém prostorového ozvučení Mark Levinson s 15 reproduktory, elektricky ovládané páté dveře s funkcí bezdotykového otevírání a zavírání, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla s elektrickým nastavováním a full LED světlomety.

Špičková je jako vždy i bezpečnost. RX L podobně jako pětimístný sourozenec RX získal nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP. Tento výsledek odráží účinnost všech prvků aktivní bezpečnosti systému Lexus Safety System+. Řidič je pak opět lépe vybaven k tomu, aby rozpoznal nebezpečí a byl chráněn před nehodou, neboť mu asistuje například předkolizní bezpečnostní systém (PCS), dynamický tempomat řízený radarem, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu, systém rozpoznávání dopravních značek a třeba i automatické přepínání dálkových světel.

Foto:Lexus