Legenda mezi terénními vozy je navěky uvězněna v jantaru

Premiéru nového modelu Mercedes-Benz třídy G provázela na letošním autosalonu v Detroitu i neobvyklá instalace nazvaná „Silnější než čas“. Vůz třídy G byl zalit do pryskyřice.

Použito bylo 44,4 tun syntetické pryskyřice, která je zabarvena do jantarova a nachází se v ní automobil, který pochází z prvního roku produkce, tedy z roku 1979. Instalace symbolizuje nadčasovost této off-roadové legendy a odkazuje na přírodní fenomén hmyzu uvězněného v pryskyřici. Stejně jako jejich genetický materiál bylo i DNA prvního vozu třídy G zachováno a předává se z generace na generaci. Tyto geny jsou přítomny i v novém modelu, který měl letos premiéru, a nesou charakteristické vlastnosti nejdéle prodávané modelové řady Mercedes-Benz. Ta má i v současnosti úspěch, díky ikonickému designu, vynikajícímu pohybu v terénu a výjimečnému komfortu.

Mercedes-Benz 280 GE z roku 1979 je v krychli uzavřen v dynamické pozici. Téměř jako by ho pryskyřice pohltila během jízdy, v jeho přirozeném prostředí – stejně jako byl hmyz pohlcen v jantaru před miliony let. Krychle má pět a půl metru na délku, je 2,55 metru široká a 3,1 metru vysoká. Její výroba trvala devadesát dní a bylo na ni použito 44,4 tun syntetické pryskyřice. Každý den tato kostka rostla o přibližně tři centimetry.

Foto: Mercedes-Benz