Kabriolet BMW M slaví třicetiny

BMW M GmbH nabídlo na začátku léta roku 1988 fanouškům motorsportu vysoce výkonný kabriolet BMW M3 Cabrio. Sportovní vůz byl navržen pro každodenní použití, základem ovšem byly prověřené technologie závodních motorů a podvozku.  Majitelé si tak mohli užívat nevšední zážitky při jízdě otevřeným sportovním automobilem.

Úspěšnou tradici a exkluzivitu v koncentrované podobě nově vyjadřuje BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition. Výroční model vznikne v omezeném počtu 300 kusů a vyjede vybaven paketem M Competition. Čtyřmístný kabriolet disponuje sportovním výkonem 331 kW/450 k, M sportovním výfukem, M adaptivním podvozkem se specifickým jízdním režimem SPORT, extrémně sportovním nastavením stabilizačního systému DSC s aktivním M diferenciálem. Exkluzivitu exteriéru i interiéru propůjčuje speciálně navržený design a další prvky výbavy.

BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition je nabízeno ve dvou barvách karoserie. Modrý metalický lak Macao Blue odkazuje na debut vysoce sportovního kabrioletu před třiceti lety. Barva Mandarin II připomíná žlutou barvu Dakar Yellow, která byla k dispozici pro druhou generaci BMW M3 Cabrio. Mezi standardní prvky výbavy této edice patří leskle černé rámečky masky chladiče BMW Individual, žebrování na bocích, označení modelu a kovaná kola z lehké slitiny Star-spoke. Dvacetipalcová kola v matně šedém provedení Orbit Grey jsou nabízena výhradně pro tento výroční model.

Interiér BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition charakterizuje kožené čalounění Merino, jehož barevné schéma odpovídá zvolené barvě karoserie. V kombinaci s modrým metalickým lakem Macao Blue je možné vybírat ze dvou barevných kombinací, černá/modrá Fjord a černá/stříbrná Silverstone. Mezi exkluzivní prvky výbavy se řadí také kontrastní prošívání opěrek hlavy, stejně jako koberečky s lemováním v kontrastní barvě. Černé plochy interiéru se žlutým kontrastním prošíváním jsou nabízeny v kombinaci s barvou karoserie Mandarin II, zatímco karbonové ozdobné lišty interiéru jsou připraveny pro všechny verze výročního modelu. Kromě toho prahové lišty a hlavové opěrky nesou nápis „30 Jahre Edition“. Plaketa umístěná na interiérové liště na straně spolujezdce se kromě nápisu „30 Jahre Edition“ vyznačuje číslem 1/300, odkazujícím na omezený počet vyrobených kusů.

Foto: BMW