Jak probíhal historicky první sraz majitelů BMW i?

Vzít své BMW i3, potažmo BMW i8, vyrazit směr Brno na polygon na brněnském závodním okruhu a vyzkoušet si věci, které je lepší na běžných silnicích nedělat. I to je první sraz majitelů vozidel BMW i.

Příjemné prostředí, hezká auta, dobré jídlo, káva a především jeden jediný cíl. Užít si pohodový den ve společnosti BMW i3 či BMW i8. První sraz majitelů BMW i se konal tento týden a rozhodně nešlo o malou akci. Mimo jiné zde bylo k vidění BMW i8 a BMW i3 Starlight Edition. Tedy modely, které na sobě mají neurčené množství 24karátového zlata a půjdou do dražby. Mohou být i vaše, ovšem už na vyvolávací cenu si musíte připravit deset milionů korun.

Program byl rozdělený do několik disciplín. Jako první jsme měli možnost si vyzkoušet srovnání smyku na úhybné desce. Princip je takový, že najedete na desku, jakmile na ní máte zadní kola, trhne doleva či doprava. Vaším úkolem je auto srovnat. Rozhodně nejde o disciplínu, kterou by každý zvládal levou zadní. Kdepak.

Druhou disciplínou byl sjezd na mokru z kopce se sklonem 18 procent. Na trase bylo potřeba se vyhnout překážkám. Opět krásná ukázka toho, že ani tato situace není jednoduchá. O to více, když si vypnete všechny možné asistenty. Dále jsme si poslechli nějaké zajímavosti o modelech z divize i. Tedy především o BMW i8, a to i tom policejním.

Poslední část musela bavit snad každého. Otevíráme dveře, které letí vstříc nebesům, a usedáme za volant BMW i8. V okolí brněnského autodromu máme tu čest prohnat benzinový tříválec o objemu 1,5 litru, kterému sekunduje i elektromotor. A nejen to, posadili jsme se se i za volant BMW 740Le. Plug-in hybridní sedmička sází na dvoulitrový benzinový čtyřválec. Ačkoli se může zdát, že takový motor do sedmičky prostě nepatří, v nabídce BMW má však velmi silnou pozici. Nikoli však u prodejních čísel.

Po celý den pro jednotlivé zákazníky nechybělo občerstvení, káva i relaxační koutek. Zatímco dopolední a odpolední program byl pro majitele BMW i3, večerní program byl připraven pro majitele BMW i8. A nechyběl ani čerstvý vítěz ankety Zlatá hokejka – David Pastrňák.

Osobně si myslím, že zákazníkům se takový den musí líbit. Vyzkoušet si schopnosti jednotlivých modelů na uzavřeném okruhu je vždycky cenná zkušenost. Doufáme, že v podobných aktivitách bude BMW pokračovat. Minimálně nám celá tato akce dává smysl.

Patrik Svatoš