Ferrari Challenge opět dorazil do Brna

Málokterá značka rezonuje ve světě automobilových závodů tolik jako Ferrari. A naši fanoušci automobilů se vzpínajícím se koníkem ve znaku měli opět příležitost vidět tyto vozy ve druhé polovině letošního července na Masarykově okruhu v Brně.

Diváci zde mohli kromě jiného vidět tovární poháry Trofeo Pirelli a Coppa Shell. V obou pohárech startují jezdci v závodním speciálu Ferrari 488 Challenge. Energická závodní podívaná nabízí vyrovnané startovní pole díky tomu, že v seriálu Ferrari Challenge startují vozy identické specifikace. Daleko víc se tak dostanou ke slovu schopnosti jednotlivých pilotů.

Ferrari 488 Challenge je nejsilnější vůz, který kdy v šampionátu startoval. Vděčí za to osmiválcovému motoru 3,9 litru o výkonu 670 koňských sil. Základy motoru pocházejí ze sériového sportovního modelu 488 GTB. Závodní program v Brně byl také doplněn o jízdy pravidelnosti Passione Ferrari.

V roce 2005 spustilo Ferrari pro své zákazníky program XX, který lze považovat za jeden z vrcholů toho, co maranellská automobilka svým zákazníkům nabízí. V rámci tohoto programu si vybraní klienti pořídí speciálně navržený automobil určený pro závodní okruhy. Automobilka pak pro tyto majitele každoročně pořádá několik akcí, v rámci kterých se mohou se svými vozy projet na rozličných tratích. Samozřejmostí je i technická podpora. Majitelé pak v podstatě slouží jako testovací jezdci. Ferrari totiž tyto automobily využívá jako experimentální prototypy, na nichž zkouší nová technická řešení. A Ferrari FXX byl také součástí programu v Brně a k vidění zde bylo kromě dalších nejen Ferrari FXX-K, ale i model FXX-K Evo.

Na vše pak navazoval program F1 Clienti. V Brně se představily legendární rudé monoposty, ve kterých závodil například Michael Schumacher, Rubens Barrichello a další světová jména.

 

Foto: Luděk Šipla