Bugatti Chiron dostal verzi Sport

Dva roky po odhalení vozu Bugatti Chiron se tato světoznámá značka rozhodla odkrýt jeho novou variantu – Bugatti Chiron Sport. Zákazníci si tak podle výrobce budou moci užít ještě sportovnější zážitek z jízdy.

Jedním z hlavních rozdílů od původního Chironu je přepracované řízení. Oproti předchozí variantě má i mnohem tužší pérování – a to o celých deset procent. Mimo to má i systém dynamického rozdělení výkonu, který rovnoměrně dělí výkon motoru mezi všechna čtyři kola. Díky tomu je vůz mnohem agilnější. Mrštnosti napomohlo i snížení hmotnosti. Díky použití nových, ultra lehkých materiálů „zhubl“ Chiron o téměř osmnáct kilogramů. Odlehčení skel, lehčí kola a mnohem štědřejší využití karbonu je opravdu znát. Na okruhu v Nardò předčil tento nový model svého předchůdce o pět sekund. Značka Bugatti dosáhla díky tomuto novému modelu dalšího milníku – stala se prvním výrobcem automobilů, který použil karbonová vlákna na odlehčení stěračů, u kterých byly navíc hliníkové části vyrobeny pomocí 3D tiskárny. Díky této úpravě ztratil Chiron ze své hmotnosti 1,4 kilogramu.

Od svého předchůdce se Chiron Sport liší už na první pohled. Kromě drobných designových změn, mezi které spadá například změna umístění startovacího tlačítka nebo loga „Sport“, je dostupný v odlišných barvách. Má klasické dvoubarevné schéma – barva na zadní části vozu je karbonově šedá, předek a doplňující prvky pokrývá dle výběru zákazníka barva rudá, azurová, stříbrná nebo temně šedá.

Dominantní barvou interiéru je černá. Řadicí páka a volant jsou pokryty semišovou kůží, vnitřní část střechy je z alcantary. Přístrojová deska nenechá nikoho na pochybách o tom, z čeho je vyrobena – uhlíková vlákna jsou na ní úplně odhalena. Pohodlné sezení umožňuje měkká kůže. Stehy na volantu, bezpečnostní pás či zpětné zrcátko si zákazník může opět vybrat ve své oblíbené barvě.

Pod kapotou je osmilitrový motor W16 dopovaný čtyřmi turbodmychadly, který dává výkon 1 500 koní. Maximální rychlost je elektronicky omezena a má hodnotu 420 km/h.

 

Foto:Bugatti