Alfa Romeo Stelvio a Giulia Quadrifoglio mají limitovanou edici Nürburgring Edition

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio NRING a Giulia Quadrifoglio NRING – speciálně upravené automobily oslavují rekordy, kterých dosáhly na legendární německé závodní trati. Stelvio zlomilo čas ve své kategorii a s výsledkem 7 minut a 51,7 sekundy se stalo nejrychlejším SUV. K jeho pohonu je použit benzinový motor 2.9 V6 Twin Turbo o výkonu 510 koní a točivém momentu 600 N.m, který dokáže vozu zajistit nejvyšší rychlost 283 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Pro vážné zájemce a sběratele je připraveno pouze 108 těchto exkluzivních automobilů. Nová limitovaná edice se chlubí také exkluzivními doplňky, například štítkem s pořadovým číslem na karbonové výplni v interiéru a unikátní šedou barvou Circuito, vyhrazenou pouze pro tuto sérii.

K doplňkům se řadí i další prvky vyhrazené modelům Quadrifoglio, například standardně se do vozů NRING dodávají karbon-keramické brzdy, závodní sedadla Sparco s červeným obšitím a karbonovou skořepinou, řadicí páka s karbonovou výplní od společnosti Mopar, kožené čalounění a dále volant, rovněž vybavený karbonovými prvky a obšitý Alcantarou. Z karbonového vlákna je dále přední výplň trojúhelníkové masky a kryty vnějších zpětných zrcátek nebo zvýrazněné prahy. Nemluvě o dalších doplňcích, jako jsou tmavě tónovaná okna, aktivní tempomat, prémiové audio Harman Kardon a palubní systém Alfa Connect 3D NAV s 8,8“ obrazovkou, rozhraním Apple CarPlay a Andorid Auto a přijímačem DAB. Pro model Giulia je novinkou karbonová střecha, oba vozy jsou pak vybaveny koberečky s červeným logem společnosti Mopar.

Jak Stelvio, tak Giulia s označením Quadrifoglio Nürburgring Edition a logem NRING jsou jednoznačným vrcholem nabídky značky Alfa Romeo.